MitoHACKER – NrgBOX &  KAATSU Trening ®

A co by było gdyby Twój trening mógł trać 30 minut, a organizm odebrał go jako zdarzenie wysiłkowe – regeneracyjne trwające nawet 3 godziny?

 

MitoHACKER – NrgBOX jest to jak najbardziej możliwe! – Poznaj KAATSU TRENING!

 

 

KAATSU korzysta z kontrolowanego przepływu krwi w ramionach i nogach celem zwiększenia korzyści płynących z treningu, wyspecjalizowane pneumatyczne pasy [KAATSU Air Bands] umieszcza się na górnej części ramion oraz nóg. Wywierają one delikatnie, bezpieczny ucisk kończyn, wywołując przytrzymanie krwi w rękach i nogach. KAATSU mogą być stosowane przez osoby uprawiające każdą dyscyplinę sportu jak i przy każdym ćwiczeniu. Wartością dodaną są walory potęgujące regenerację, skąd wskazanie stosowania KAATSU podczas sesji rehabilitacyjnych.

 

W zależności od rodzaju treningu (trening wydolnościowy lub fitness) lub celów treningowych (poprawa techniki lub wytrzymałości) w KAATSU obowiązują określone procedury dla ćwiczących. KA, po japońsku oznacza dodatkowe, a ATSU oznacza ciśnienie.

 

ĆWICZENIA GÓRNEGO CIAŁA

Podczas korzystania z opasek Air Band KAATSU do ćwiczeń na górnej części ciała, pamiętaj o umieszczeniu opasek nad bicepsem i tricepsem oraz pod mięśniami naramiennymi, ale niezbyt wysoko, aby spowodować uszkodzenie nerwów. 

  1. Wykonaj 3 serie po 15-30 powtórzeń dla każdego ćwiczenia lub do zmęczenia / uszkodzenia mięśni

  2. Odpocznij 20 sekund między każdym zestawem

  3. Nie należy przekraczać łącznie 15 minut na sesję treningową górnej części ciała

 

 

ĆWICZENIA DOLNEGO CIAŁA

W przypadku dolnej części ciała upewnij się, że opaski są umieszczone wysoko na nodze w pobliżu pachwiny, powyżej mięśnia czworogłowego i ścięgna podkolanowego.

  1. Wykonaj 3 serie po 15-30 powtórzeń dla każdego ćwiczenia lub do zmęczenia / upadku mięśni

  2. Odpocznij 20 sekund między każdym zestawem

  3. Nie należy przekraczać łącznego czasu 20 minut na sesję treningową górnej części ciała

 

Więcej na stronie KAATSU Polska 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook